Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sieć i Internet » Jak sprawdzić IP? , Mój adres IP - namierzanie IP

Jak sprawdzić IP? - namierz adres komputera

Nie znasz adresu Twojego komputera? Nie wiesz jakie IP ma Twój sprzęt? Chcesz namierzyć czyjeś IP? Dowiedz się jak to zrobić!

Adres IP służy do identyfikacji urządzeń w sieci. Bardzo często, nie jest to jednak stała wartość, która pełni funkcję numeru telefonu bądź adresu, przypisanego i wyróżniającego danego użytkownika. Zdarza się bowiem, że adres IP może ulegać zmianie przy każdym wejściu do sieci, a także mieć tą samą wartość dla kilku użytkowników jednocześnie. Jak sprawdzić więc swoje IP?

1. Przede wszystkim warto skorzystać z licznych stron internetowych, które oferują m.in. darmowe sprawdzenie adresu IP, podanie nazwy hosta (komputera centralnego), a także przetestowanie szybkości łącza. Oto niektóre z nich:

a. twojeip.wp.pl

twojeip.wp.pl

b. kurshtml.boo.pl/ip

kurshtml.boo.pl


c. twojip.pl/

twojeip.pl


2. Adres IP można także sprawdzić, klikając na „Start” w pasku zadań, a następnie wybierając „Uruchom”. W pojawiającym się oknie, należy wpisać komendę cmd.

Sprawdzenie ip w Menu Start
Wówczas wyświetli się wiersz poleceń, w którym należy wpisać ipconfig.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

Następnie wyświetli się lista adresów, wśród których można znaleźć również adres IP, jak i inne, równie ważne dla prawidłowego połączenia z siecią wartości.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

3. Namierzanie IP, a więc próba wykrycia danego użytkownika, gdy znamy jedynie jego adres IP,  nie jest prostym zadaniem i nie zawsze przynosi skutek, jednak można spróbować. Aby namierzyć IP, trzeba znać oczywiście interesujący Nas adres IP, a następnie wejść na stronę: www.geoiptool.com. Następnie wystarczy podać adres IP we wskazanym miejscu i kliknąć na „View info”. Strona wyświetli wówczas informacje o podanym adresie IP.

Geo IP Tool


Wi-Fi bez tajemnic - tajniki sieci bezprzewodowej
Co to jest pingowanie? Kiedy pingować?
Bezpieczeństwo w sieci - czy dane są bezpieczne w Internecie?
Jak założyć konto na Allegro?
Jak chronić się przed spamem?
Jak skonfigurować Internet?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.