Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sieć i Internet » Jak sprawdzić IP? , Mój adres IP - namierzanie IP

Jak sprawdzić IP? - namierz adres komputera

Nie znasz adresu Twojego komputera? Nie wiesz jakie IP ma Twój sprzęt? Chcesz namierzyć czyjeś IP? Dowiedz się jak to zrobić!

Adres IP służy do identyfikacji urządzeń w sieci. Bardzo często, nie jest to jednak stała wartość, która pełni funkcję numeru telefonu bądź adresu, przypisanego i wyróżniającego danego użytkownika. Zdarza się bowiem, że adres IP może ulegać zmianie przy każdym wejściu do sieci, a także mieć tą samą wartość dla kilku użytkowników jednocześnie. Jak sprawdzić więc swoje IP?

1. Przede wszystkim warto skorzystać z licznych stron internetowych, które oferują m.in. darmowe sprawdzenie adresu IP, podanie nazwy hosta (komputera centralnego), a także przetestowanie szybkości łącza. Oto niektóre z nich:

a. twojeip.wp.pl

twojeip.wp.pl

b. kurshtml.boo.pl/ip

kurshtml.boo.pl


c. twojip.pl/

twojeip.pl


2. Adres IP można także sprawdzić, klikając na „Start” w pasku zadań, a następnie wybierając „Uruchom”. W pojawiającym się oknie, należy wpisać komendę cmd.

Sprawdzenie ip w Menu Start
Wówczas wyświetli się wiersz poleceń, w którym należy wpisać ipconfig.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

Następnie wyświetli się lista adresów, wśród których można znaleźć również adres IP, jak i inne, równie ważne dla prawidłowego połączenia z siecią wartości.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

3. Namierzanie IP, a więc próba wykrycia danego użytkownika, gdy znamy jedynie jego adres IP,  nie jest prostym zadaniem i nie zawsze przynosi skutek, jednak można spróbować. Aby namierzyć IP, trzeba znać oczywiście interesujący Nas adres IP, a następnie wejść na stronę: www.geoiptool.com. Następnie wystarczy podać adres IP we wskazanym miejscu i kliknąć na „View info”. Strona wyświetli wówczas informacje o podanym adresie IP.

Geo IP Tool


Jak zwiększyć przepustowość połączenia internetowego?
Jak słuchać radia przez Internet?
Jak zmienić stronę startową?
Jak utworzyć swój profil Google?
Na czym polega hosting sms?
Gadu-Gadu bez tajemnic. Jak korzystać z gg?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.