Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sieć i Internet » Jak usunąć konto facebook , Usuwanie konta na facebooku

Chcesz usunąć konto na Facebooku? Zrób to z nami!

Wbrew pozorom usuwanie konta na Facebooku nie należy do prostych czynności i wymaga trochę czasu. Wiąże się to z konsekwentną polityką portali społecznościowych, które bojąc się utraty użytkowników, skutecznie komplikują proces usuwania kont.

Na początek należy jeszcze raz, dokładnie przemyśleć czy chcemy usunąć nasze konto w serwisie, gdyż gdy to już zrobimy, nie będzie odwrotu, a wszystkie dane w nim zawarte zostaną usunięte.

1. Aby usunąć konto wejdź na stronę facebook.com, a następnie zaloguj się, podając dane swojego konta, które chcesz usunąć.

2. Następnie, skopiuj ten link i wklej go do paska adresu swojej przeglądarki facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

3. Powinno ukazać Ci się poniższe okno, które informuje o konsekwencjach usunięcia konta. Warto je dokładnie przeczytać i jeśli mimo zawartych w nim informacji, dalej chcesz usunąć swoje konto, to kliknij na „Wyślij”

Facebook, usuwanie konta

4. Wówczas pojawi się kolejne okno, które jeszcze  raz jasno i wyraźnie zapyta Cię – Czy chcesz trwale usunąć swoje konto? Jeśli tak, to Twoim zadaniem jest podanie hasła, którego używałeś do logowania na facebooku, a następnie poprawne przepisanie słów znajdujących się na obrazku poniżej i kliknięcie „Ok”

Facebook, kasowanie konta

5. Następnie pojawi się nowe okno, które poinformuje Cię o zasadzie usuwania konta na Facebooku. Generalnie chodzi o to, że po wykonaniu powyższych kroków Twoje konto zostaje zawieszone na okres 14 dni. Jeśli w tym czasie się nie rozmyślisz, to zostanie ono trwale usunięte, o czym dowiesz się w mailu. Pamiętaj, że wszelkie próby logowania do serwisu Facebook będą uznane za Twój powrót i całą procedurę trzeba będzie powtórzyć jeszcze raz. Pod żadnym pozorem nie loguj się więc, na Twoje konto, jeśli chcesz mieć je z głowy.Nie chcesz już korzystać z NK? Usuń konto
Jaka wyszukiwarka internetowa jest najlepsza?
Nowy wygląd profilu na Facebooku - czym jest oś czasu?
Czy warto kupować przez internet?
Jak działa Internet bez abonamentu?
Jak szybko zarobić przez Internet?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.