Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Oprogramowanie » Bootowanie Windows 7 , Jak zmienić bootowanie

Jak zmienić bootowanie w Windows 7?

Bootowanie systemu Windows możemy zmienić na różne sposoby. Możliwe jest na przykład wyłączenie ekranu bootowania – dzięki czemu uruchamianie systemu będzie trochę szybsze. Należy jednak pamiętać, że nie zostaniemy poinformowani o pracy systemu.

Aby wyłączyć botowanie należy w Menu Start wpisać „msconfig”.

bootowanie Windows

Następnie, wybrać program  msconfig.exe, który pojawi się w menu. Po uruchomieniu programu należy wybrać zakładkę „Rozruch”

jak bootować

Zaznaczyć „Rozruch bez interfejsu GUI”. Po ponownym uruchomieniu systemu Windowsy będą logować się bez ekranu bootowania.

Jeżeli nie chcemy rezygnować z ekranu logowania, możliwa jest na przykład zmiana ekranu bootowania systemu Windows. Można to osiągnąć przy użyciu specjalnego programu  Windows 7 Boot Updater. Program można pobrać stąd: http://www.coderforlife.com/projects/win7boot/. Dzięki tej aplikacji, możliwa jest podmiana ekranu na obrazek lub animację. Można również mienić kolory czy napisy.

Po zainstalowaniu programu Windows  7 Boot Updater należy go uruchomić. Aby umieścić na ekranie bootowania obraz należy kliknąć „static image” . Aby umieścić animację należy kliknąć „animation”. Po dodaniu wcześniej przygotowanego pliku, należy kliknąć przycisk „apply” po ponownym uruchomieniu systemu pokaże się inny ekran booowania.


Program do rozpoznwania znaków - Abbyy FineReader
Jaki darmowy program do odtwarzania muzyki wybrać?
Czyszczenie dysku C? Zrób to z nami!
Windows 7 vs Windows vista - porównujemy systemy
Jaki program do czyszczenia rejestru wybrać?
Przyspieszamy Windows Vista
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.