Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Oprogramowanie » Bootowanie Windows 7 , Jak zmienić bootowanie

Jak zmienić bootowanie w Windows 7?

Bootowanie systemu Windows możemy zmienić na różne sposoby. Możliwe jest na przykład wyłączenie ekranu bootowania – dzięki czemu uruchamianie systemu będzie trochę szybsze. Należy jednak pamiętać, że nie zostaniemy poinformowani o pracy systemu.

Aby wyłączyć botowanie należy w Menu Start wpisać „msconfig”.

bootowanie Windows

Następnie, wybrać program  msconfig.exe, który pojawi się w menu. Po uruchomieniu programu należy wybrać zakładkę „Rozruch”

jak bootować

Zaznaczyć „Rozruch bez interfejsu GUI”. Po ponownym uruchomieniu systemu Windowsy będą logować się bez ekranu bootowania.

Jeżeli nie chcemy rezygnować z ekranu logowania, możliwa jest na przykład zmiana ekranu bootowania systemu Windows. Można to osiągnąć przy użyciu specjalnego programu  Windows 7 Boot Updater. Program można pobrać stąd: http://www.coderforlife.com/projects/win7boot/. Dzięki tej aplikacji, możliwa jest podmiana ekranu na obrazek lub animację. Można również mienić kolory czy napisy.

Po zainstalowaniu programu Windows  7 Boot Updater należy go uruchomić. Aby umieścić na ekranie bootowania obraz należy kliknąć „static image” . Aby umieścić animację należy kliknąć „animation”. Po dodaniu wcześniej przygotowanego pliku, należy kliknąć przycisk „apply” po ponownym uruchomieniu systemu pokaże się inny ekran booowania.


Który edytor tekstu wybrać?
Jaki system operacyjny wybrać?
Windows 7 vs Windows vista - porównujemy systemy
Najlepsze programy do zabezpieczania plików hasłem. Zobacz!
Jak uruchomić DOS-a i Wiersz polecenia?
Przyspieszamy Windows Vista
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.