Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Oprogramowanie » Czyszczenie rejestru, Jak wyczyścić rejestr

Jak wyczyścić rejestr?

Można powiedzieć, że rejestr jest duszą każdego systemu komputerowego, zawiera wszystkie informacje mówiące o tym, jak komputer wygląda i jak się zachowuje.

Informacje te dotyczą komputera oraz zainstalowanego oprogramowania. Jest tam miejsce na informacje o konfiguracji zainstalowanych programów oraz informacje o sprzęcie i innych ustawieniach.

W Internecie istnieje kilka programów, które pomagają wyczyścić rejestr. Warto się nimi posiłkować. Ale i tak przed wyczyszczeniem rejestru warto wykonać kopię zapasową rejestru. Kroki usuwania są dokładnie opisane tutaj: Jak wykonać kopię rejestru?

Oczywiście rejestr można wyczyścić samodzielnie, ale po pierwsze, może to nie przynieść spodziewanych efektów, a po drugie, jak już wspomniano, może to spowodować trudny lub niemożliwy do naprawienia błąd w systemie.

Można również wykorzystać dobre programy do czyszczenia rejestru. Ich przegląd znajdziecie w poradzie: Jaki program do czyszczenia rejestru wybrać?

 

Uwaga:

Każda zmiana dokonywana samodzielnie w rejestrze wiąże się z ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia systemu. Dlatego każda ingerencja powinna być dokonywana przez osobę, która ma doświadczenie związane z korzystaniem z komputerów.

Chcesz odistalować antywirusa? Zrób to skutecznie!
Jaki program do czyszczenia rejestru wybrać?
Czym i jak czyścić klawiaturę laptopa?
Jak odzyskać dane z płyty CD?
Chcesz ściągać z Wrzuty? Dowiedz się jak!
Jak przyspieszyć wyświetlanie ikon na pulpicie?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.