Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Grafika i Multimedia » Konwersja raw na jpg , Jak zrobić konwersję pliku raw na jpg

Jak przekonwertować plik raw na obrazek jpg?

Jeżeli mamy pliki zarejestrowane w formacie RAW, musimy je najpierw wywołać, zanim będziemy mogli oglądać je na monitorze. W tym przypadku, koniecznie jest przepuszczenie ich przez wywoływarkę cyfrowych negatywów, taką jak moduł Adobe Camera Raw, Scarab, Raw Therapy, Adobe Lightroom czy jakiś inny program.

Następnie, po dokonaniu niezbędnych czynności poprawiających wygląd naszego zdjęcia, takich jak poprawa ekspozycji, rozjaśnienie świateł, zmiana balansu bieli czy jeszcze coś innego, eksportujemy je, właśnie za pomocą komendy „eksport” do wybranego przez nas miejsca na dysku.

W Lightroomie robi się to za pomocą paska menu u góry ekranu, z którego wybieramy „Plik” a następnie „Export”. Przed wyeksportowaniem pliku, program wyświetli okno, w którym będziemy mogli ustawić wszystkie niezbędne parametry, takie jak jakość wyeksportowanego jpeg’a czy przestrzeń barwna. Po ustawieniu wszystkich tych parametrów, łącznie z wybraniem odpowiedniego miejsca na dysku naszego komputera, gdzie pliki mają zostać wyeksportowane, zatwierdzamy operację klikając OK. Teraz musimy chwilę poczekać i już mamy wywołany plik Raw przekonwertowany na jpeg w wybranym przez nas miejscu.

Jeśli nie chcemy dokonywać żadnych korekt w module do wywoływania rawów, po prostu, eksportujemy pliki jako jpeg w wybrane miejsce na dysku.


Jak uzyskać efekt głębi w Gimpie?
Jak wygładzić twarz w Photoshopie? Przeczytaj poradnik!
Co to jest rendering? Jak można go wykonać?
Chcesz ściągać filmy z smog.pl. Dowiedz się jak!
Odkryj tajemnicę obróbki zdjęć! Wybierz odpowiedni program
Jak zrobić prostą animację w Gimpie?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.