Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Zwierzęta » Drgawki u psa, Jak radzić sobie z drgawkami u psa

Twój pies ma drgawki? Sprawdź, jak sobie z nimi radzić!

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Gajda

spec. działu: Zwierzęta

dodano: 2011-07-13 13:30:15

wyświetleń: 5733

Słowa kluczowe

zobacz również

Gdy nasz pies ma atak drgawek, ważne by nie znajdował się w miejscu, z którego może spaść i zrobić sobie krzywdę, w takim przypadku należy zabezpieczyć go przed upadkiem na przykład odgradzając go od krawędzi, należy uważać ponieważ pies może być oszołomiony i przestraszony tuż po ataku drgawek i ugryźć nawet właściciela nie rozpoznając go.

Jeśli psu nie grozi poobijanie się i upadek, najlepiej przeczekać atak, który zwykle trwa do kilku minut, chyba że posiadamy doodbytnicze leki przeciwdrgawkowe zapisane już wcześniej przez weterynarza ale w takim przypadku powinien on nas dokładnie poinstruować jak w takiej sytuacji postępować.

Nie próbujmy wkładać niczego do pyska psa ani wyciągać mu języka. Natychmiast po ustaniu drgawek zabierzmy psa do weterynarza, który określi ich przyczynę na podstawie badania. W drodze do weterynarza zastanówmy się co poprzedziło atak, co pies mógł zjeść w ostatnich dniach, w jakich warunkach przebywał, jak się zachowywał tuż przed atakiem, czy nie zauważyliśmy ostatnio jakichś zmian w jego zachowaniu.

Jeśli obserwujemy drżenia łap a nawet gwałtowne ich ruchy w czasie snu psa, nie powinniśmy się tym przejmować. To, że zwierzę porusza łapami w czasie snu jest oznaką że psu coś się śni, podobnie jak to jest u ludzi.

By upewnić się, że nie mamy do czynienia z niekontrolowanym atakiem drgawek, wystarczy obudzić psa.


Jak oduczyć psa skakania na ludzi?
Jak karmić naszego szczeniaka?
Czy twoja kotka będzie mamą?
Jakie mleko wybrać dla szczeniaka?
Jakie zabawki kupić śwince morskiej?
Jak rozpoznać grzybicę u psa?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.