Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Zwierzęta » Drgawki u psa, Jak radzić sobie z drgawkami u psa

Twój pies ma drgawki? Sprawdź, jak sobie z nimi radzić!

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Gajda

spec. działu: Zwierzęta

dodano: 2011-07-13 13:30:15

wyświetleń: 5601

Słowa kluczowe

zobacz również

Gdy nasz pies ma atak drgawek, ważne by nie znajdował się w miejscu, z którego może spaść i zrobić sobie krzywdę, w takim przypadku należy zabezpieczyć go przed upadkiem na przykład odgradzając go od krawędzi, należy uważać ponieważ pies może być oszołomiony i przestraszony tuż po ataku drgawek i ugryźć nawet właściciela nie rozpoznając go.

Jeśli psu nie grozi poobijanie się i upadek, najlepiej przeczekać atak, który zwykle trwa do kilku minut, chyba że posiadamy doodbytnicze leki przeciwdrgawkowe zapisane już wcześniej przez weterynarza ale w takim przypadku powinien on nas dokładnie poinstruować jak w takiej sytuacji postępować.

Nie próbujmy wkładać niczego do pyska psa ani wyciągać mu języka. Natychmiast po ustaniu drgawek zabierzmy psa do weterynarza, który określi ich przyczynę na podstawie badania. W drodze do weterynarza zastanówmy się co poprzedziło atak, co pies mógł zjeść w ostatnich dniach, w jakich warunkach przebywał, jak się zachowywał tuż przed atakiem, czy nie zauważyliśmy ostatnio jakichś zmian w jego zachowaniu.

Jeśli obserwujemy drżenia łap a nawet gwałtowne ich ruchy w czasie snu psa, nie powinniśmy się tym przejmować. To, że zwierzę porusza łapami w czasie snu jest oznaką że psu coś się śni, podobnie jak to jest u ludzi.

By upewnić się, że nie mamy do czynienia z niekontrolowanym atakiem drgawek, wystarczy obudzić psa.


Jak leczyć dyskopatię u psa?
Jak rozpoznać cieczkę u suczki?
Jakie rozpoznać chorobę naszego chomika?
Jak przygotować klatkę dla królika?
Psie choroby: hemoroidy
Co zrobić, kiedy pies zakopuje jedzenie?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.