Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Zwierzęta » Drgawki u psa – przyczyny, Jakie są przyczyny drgawek u psa

Jakie są przyczyny drgawek u psa?

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Gajda

spec. działu: Zwierzęta

dodano: 2011-07-13 13:25:37

wyświetleń: 22982

Słowa kluczowe

zobacz również

Zawsze gdy zaobserwujemy u naszego psa drgawki należy czym prędzej zabrać go do lekarza weterynarii. Przyczyny mogą być różne. Najczęściej drgawki kojarzone są z padaczką, jeśli lekarz potwierdzi diagnozę tej choroby zwierzę powinno być otoczone specjalną opieką i dostawać regularnie leki przepisane przez weterynarza.

Inne przyczyny drgawek to wysoka gorączka, ból, zmiany w mózgu (krwiaki, guzy, zapalenie mózgu, opon mózgowych), udary cieplne, wychłodzenie, zatrucia (również przy dużym zarobaczeniu).

Zwykle atak drgawek sugeruje, że stan zwierzęcia jest poważny i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. W drodze do weterynarza zastanówmy się, co poprzedziło atak, co pies mógł zjeść w ostatnich dniach, w jakich warunkach przebywał, jak się zachowywał tuż przed atakiem, czy nie zauważyliśmy ostatnio jakichś zmian w jego zachowaniu.

Czasami drgawki mogą być wywołane silnym stresem.

Właściciele psów mogą opisywać jako drgawki drżenie ciała psa wywołane zimnem lub lekkim stresem (bardzo często spotykane u yorków) lub niespokojny sen. To, że zwierzę porusza łapami w czasie snu nie powinno nas niepokoić, jest to oznaka, że psu coś się śni, podobnie jak to jest u ludzi. By upewnić się, że nie mamy do czynienia z niekontrolowanym atakiem drgawek wystarczy obudzić psa.


 Co oznacza wypadanie zębów u psa?
Jak oduczyć psa skakania na ludzi?
Twój pies z kulawą nogą? Dowiedz się co robić!
Jak wychować amstaffa?
Jakie są objawy chorób świnek morskich?
Czym może być spowodowany paraliż u psa?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.