Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Zwierzęta » Łupież u psa, Jakie są objawy łupieżu u psa?

Jakie są objawy łupieżu u psa?

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Gajda

spec. działu: Zwierzęta

dodano: 2011-07-13 14:37:41

wyświetleń: 4385

Słowa kluczowe

zobacz również

Objawy łupieżu u psa są podobne jak u ludzi. Łupież to złuszczony naskórek wyglądający jak białe drobinki pomiędzy sierścią i na skórze psa.

Często współwystępuje z innymi chorobami skóry (alergicznymi, grzybicznymi, bakteryjnymi, pasożytami), może być wywołany niewłaściwą dietą.

Jeśli obserwujemy inne niepokojące objawy jak drapanie się psa, zaczerwienienia skóry, wypryski, inne zmiany skórne, powinniśmy udać się do weterynarza.

Jeśli poza łupieżem nie widzimy innych zmian (sprawdźmy też czy na skórze psa nie zamieszkały pasożyty) spróbujmy zastosować szampon przeciwłupieżowy dla psów (nigdy nie stosujemy w pielęgnacji psa kosmetyków przeznaczonych dla ludzi). Niektórzy zalecają częste szczotkowanie psa, to jednak może wzmóc złuszczanie się skóry.

Jeśli kąpiel nie pomoże i łupież nie znika przez kilka tygodni skonsultujmy to z lekarzem weterynarii. Przedyskutujmy z lekarzem sens stosowania suplementów diety poprawiających stan skóry i sierści. Przeanalizujmy skład diety naszego psa i zastanówmy się czy jest prawidłowo zbilansowana, może spróbujmy zmienić rodzaj podawanego pokarmu i zobaczmy czy problem łupieżu nie zniknie.

Uwaga:

U niektórych psów łupież pojawia się pod wpływem stresu, w takich przypadkach problem szybko znika wraz ze stresem.

Czy można dawać zwierzętom słodycze? Odpowiada ekspert!
Na co psy mogą mieć uczulenie? Jak się objawia?
Co oznacza zgrzytanie zębami u szynszyli?
Jakie są objawy kleszcza u psa?
Jak karmić naszego szczeniaka?
Choroby myszy domowych - profilaktyka i objawy
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.