Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Zwierzęta » Wychowanie beagla, Jak wychować rasę beagle

Jak wychować psy rasy beagle?

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Gajda

spec. działu: Zwierzęta

dodano: 2010-12-28 11:48:03

wyświetleń: 11235

Słowa kluczowe

zobacz również

patron porady:
Centrum Szkolenia Psów

Centrum Szkolenia Psów
Beagle należą do psów gończych, ich zadaniem była (i ciągle jeszcze bywa) praca w sforze, tropienie śladu zwierzyny. Za ich zalety uznawano samodzielność i niestrudzenie w dążeniu do celu.

Są to bardzo ważne informacje dla osób, które rozważają zakup psa tej rasy jako psa do towarzystwa. Beagle to psy o niebywałej urodzie i wielkim uroku osobistym: okrągła główka, wielkie brązowe oczy i kłapciate uszy chwytają niemal każdego za serce. Wiele osób kieruje się wyłącznie wyglądem psa i nie zadaje sobie trudu zaznajomienia się z temperamentem i potrzebami danej rasy.

Jeśli tacy ludzie wezmą do swego domu beagla mając nadzieję, że stanie się on spokojnym, posłusznym kanapowcem, zadowalającym się krótkim spacerkiem na najbliższy skwerek bardzo szybko odkrywają swój błąd zaadaptować prawie każdy znajdujący się w domu przedmiot na własną zabawkę.

Beagle na spacerzeŹródło: photoxpress.com

Beagle to psy o niespożytych pokładach energii, w dodatku niezwykle pomysłowe. Jeśli właściciel nie zapewnia beaglowi odpowiedniej dawki ruchu i aktywności nudzący się pies potrafi zaadaptować prawie każdy znajdujący się w domu przedmiot na własną zabawkę.

Nie nauczony posłuszeństwa beagle na spacerach radośnie oddala się w interesującym go kierunku nie zwracając uwagi na właściciela, a jak wiemy z charakterystyki rasy beagle to psy pracujące bez wskazówek człowieka, nie zrażają się byle przeszkodami, wytrwale podążają za tropem.

beagle wychowanieFot. Centrum Szkolenia Psów

Jeśli pomimo wszystko zdecydowaliśmy się na psa tej rasy musimy zapewnić mu odpowiedni poziom aktywności, długie spacery (przyda się długa linka, by zawsze mieć psa pod kontrolą). Od razu również zabieramy się za wychowywanie naszej pociechy. Zaopatrujemy się w zabawki dla psa, bardzo przydatne są zabawki typu Kong, które napełniamy jedzeniem, a pies musi się trochę namęczyć, by je wydobyć – zajmują one psa na dłuższy czas, np. gdy domownicy wychodzą z domu.

Uwaga:

Nie jest prawdą, że beagla nie można dobrze wychować, jeśli tylko zadbamy o dobre samopoczucie psa, wykażemy się cierpliwością i konsekwencją nasz beagle wyrośnie na posłusznego i miłego towarzysza.

Najważniejsza jest konsekwencja, jeśli ustaliliśmy zasady panujące w domu przestrzegamy ich zawsze, niezależnie od aktualnego humoru. Podstawą jest nauka przychodzenia psa na zawołanie. Pomocna może być lektura książki Jacka Gałuszki „Aria, do mnie”. Zanim nie opanujemy tej sztuki lepiej dla bezpieczeństwa psa, aby wyprowadzać go na spacery na długiej lince.

W nauce nigdy nie stosujemy przemocy, kary fizyczne mogą raczej wywołać nowe problemy z zachowaniem psa. Beagle są pieskami o dużych apetytach, wykorzystajmy to nagradzając smakołykami właściwe zachowania. Pamiętajmy jednak, by nie przekarmiać psa, odliczmy podawane nagrody od dziennej dawki karmy.


Karmimy naszego psa - ogólne zasady żywienia
Jak nauczyć szczeniaczka czystości? Radzi specjalista!
Co zrobić, kiedy pies ciągle szczeka?
Jak odrobaczyć psa w domu?
Jak wychować amstaffa?
Co zrobić, kiedy pies zakopuje jedzenie?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.