Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Zwierzęta » Brak apetytu u kota, Co oznacza brak apetytu u kota

Co oznacza brak apetytu u kota?

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Gajda

spec. działu: Zwierzęta

dodano: 2011-07-11 15:13:06

wyświetleń: 4635

Słowa kluczowe

zobacz również

Brak apetytu u kota może być jednym z pierwszych objawów poważnej choroby dlatego nie należy go bagatelizować i jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii, który będzie mógł określić fizjologiczne przyczyny utraty apetytu kota.

Koty muszą jeść regularnie, ponieważ już trzydniowa głodówka może mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla naszego pupila. Czasami konieczne jest dokarmianie kota butelką lub strzykawką.

Często przyczyną niejedzenia jest powstały złóg z kociej sierści w przewodzie pokarmowym, najlepiej zapobiegać im podając regularnie preparaty odkłaczające lub zapewniając kotu dostęp do świeżej trawy, której jedzenie powoduje wymioty i oczyszczenie przewodu pokarmowego. Jeśli podanie pasty odkłaczającej nie pomoże udajemy się po pomoc do weterynarza.

 

Źródło: sxc.hu

Brak apetytu może być wywołany obecnością pasożytów, zatruciem pokarmowym, chorobami wirusowymi, bakteryjnymi, ale może mieć też podłoże psychologiczne. Najważniejsza jest profilaktyka, nie zapominajmy więc o regularnym odrobaczaniu i szczepieniu kota.

Koty źle znoszą wszelkie zmiany w swym otoczeniu, nowy domownik, zmiana rozkładu dnia właścicieli, remont, czy nawet nowy mebel mogą wywołać u kota stres i utratę apetytu. W takiej sytuacji może nam pomóc behawiorysta zwierzęcy.

Niektóre koty są po prostu wybredne i trudno im przestawić się na nowy rodzaj pokarmu. Dlatego ważne jest by podawać już małemu kocięciu zróżnicowaną karmę. Wszelkie zmiany w diecie wprowadzamy stopniowo.


Czego objawem może być kaszel psa?
Karmimy naszego psa - ogólne zasady żywienia
Jak hodować koszatniczkę?
Jak radzić sobie z katarem u kota?
Higiena kocich zębów - jak myć zęby kotu?
Jaką obrożę dla psa wybrać?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.