Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Prowadzenie Domu » Jak usunąć gumę do żucia z ubrania,

Znalazłaś gumę do żucia przyklejoną do ubrania? Da się ją usunąć!

Informacje o poradzie

SabinaSabina

autor porady:
Sabina Sosnowska

spec. działu: Prowadzenie Domu

dodano: 2011-09-27 12:56:00

wyświetleń: 11256

Słowa kluczowe

zobacz również

Guma do żucia na ubraniu czy dywanie to bardzo niemiła niespodzianka, ale niestety dość częsta, szczególnie wtedy, kiedy mamy w domu małe dzieci. Maluchy lubią zostawiać takie pamiątki po sobie i lubią sprawdzać, jak – na przykład – przykleja się gumę do plecaka. Na szczęście z takimi „pamiątkami” i „eksperymentami” można sobie poradzić.

Jeżeli znaleźliśmy gumę do żucia na ubraniu, które można normalnie prać, to musimy zacząć od włożenia tego ubrania do plastikowego woreczka lub torebki i zamknięcia w zamrażalniku. Po około dwóch godzinach gumę do żucia można po prostu zeskrobać. Jeżeli na ubraniu pozostanie jeszcze jakiś ślad, to trzeba ubranie namoczyć w wodzie ze szklanką octu. Po tym zabiegu należy je uprać jak zwykle.

Do usuwania śladów pozostałych po gumie do żucia służy ocet, alkohol metylowy i benzyna do czyszczenia. Jeśli jednak ubrania z dodatkiem gumy do żucia nie możemy wyprać, to mamy inny sposób. Ubranie należy schłodzić i delikatnie zeskrobać gumę. Zapewne pozostanie jakaś plamka, a usunąć ją można octem. Szmatkę lub ściereczkę moczymy w occie spożywczym i pocieramy plamę.

Jeśli dzieci pozostawiły gumę do żucia na dywanie, to w jej usunięciu pomoże nam poniższa sztuczka. Przykrywamy gumę foliową torebką, która jest napełniona kostkami lodu. Czynność tę powtarzamy tak długo, aż guma stwardnieje. Następnie zdrapujemy stwardniałą gumę, a resztki usuwamy ściereczką zamoczoną w niewielkiej ilości denaturatu.


Sposób na niesmaczną wodę w kranie - jak stosować filtry?
Jak czyścić monety?
Plamy z żywicy - sposoby na ich usunięcie
Jak pozbyć się mrówek z balkonu?
Jak pozbyć się rybików?
Jak czyścić garnki aluminiowe?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.