Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Prowadzenie Domu » Odstraszanie gołębi , Jak pozbyć się gołębi z balkonu

Sposoby na odstraszenie gołębi z balkonu

Są uciążliwe dla wielu osób poruszających się po otwartej przestrzeni miejskiej. Szczególnie narzekają na nie zarówno właściciele sklepów lub kawiarni (muszą czyścić szyby i parasole z zabrudzeń), jak i służby porządkowe, zobowiązane do sprzątania chodników oraz pomników.

Nie wolno ignorować gniazda, które gołębie uwiły na twoim balkonie. Mimo że pisklęta nie wydają się szkodliwe, to dorosłe osobniki brudzą balkon i roznoszą zarazki, szkodliwe dla zdrowia (szczególnie dzieci i osób starszych) oraz pchły, które mogą złapać domowe zwierzaki.

Kilka sposobów na odstraszenie gołębi:
- Umieść na balkonie plastikowe zabawki, których gołębie się boją. Musisz tylko pamiętać, aby poruszały się na wietrze, a do tego wystarczy zaczepienie ich, u sufitu, na sznurku lub gumowej lince.
- Inny sposób to przyczepienie do sufitu lub dachu płyt CD, wystarczą dwie po obu stronach balkonu, odstraszają gołębie poruszaniem się na wietrze oraz blaskiem (podobny skutek daje mała kula dyskotekowa).
- Można zaczepić plastikową siatkę (dostępna jest we wszystkich sklepach ogrodniczych), która uniemożliwi im siadanie.
- Kup klej i nalej go na przestrzeń, na której ptaki najczęściej siadają – zapach skutecznie je do tego zniechęci.
- Kup metalową siatkę z jakich robi się ogrodzenie. Jeśli rozłożysz ją podłodze balkonu to z pewnością odstraszy to gołębie.
- Można również kupić urządzenie, które wydaje dźwięk odstraszający gołębie. Może trochę kosztować ale jeśli inne sposoby zawiodą, warto ponieść koszty.
- Możesz również zaczepić na balkonie balon z namalowanymi oczami, dla gołębia stanowić to będzie zagrożenie.
- Można też wymyć balkon środkiem o silnym i drażniącym zapachu (Domestos), co nie tylko powinno odstraszyć gołębie, ale także idealnie zdezynfekować powierzchnię.


Trudne do usunięcia plamy z pleśni - jak się ich pozbyć?!
Jak prać firanki?
By rybkom żyło się lepiej, czyli - jak czyścić akwarium?
Jak odkamienić czajnik?
Jak pozbyć się plam z tłuszczu? Lista prostych sposobów
Jak usunąć plamy z ropy?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.