Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Prowadzenie Domu » Odstraszanie gołębi , Jak pozbyć się gołębi z balkonu

Sposoby na odstraszenie gołębi z balkonu

Są uciążliwe dla wielu osób poruszających się po otwartej przestrzeni miejskiej. Szczególnie narzekają na nie zarówno właściciele sklepów lub kawiarni (muszą czyścić szyby i parasole z zabrudzeń), jak i służby porządkowe, zobowiązane do sprzątania chodników oraz pomników.

Nie wolno ignorować gniazda, które gołębie uwiły na twoim balkonie. Mimo że pisklęta nie wydają się szkodliwe, to dorosłe osobniki brudzą balkon i roznoszą zarazki, szkodliwe dla zdrowia (szczególnie dzieci i osób starszych) oraz pchły, które mogą złapać domowe zwierzaki.

Kilka sposobów na odstraszenie gołębi:
- Umieść na balkonie plastikowe zabawki, których gołębie się boją. Musisz tylko pamiętać, aby poruszały się na wietrze, a do tego wystarczy zaczepienie ich, u sufitu, na sznurku lub gumowej lince.
- Inny sposób to przyczepienie do sufitu lub dachu płyt CD, wystarczą dwie po obu stronach balkonu, odstraszają gołębie poruszaniem się na wietrze oraz blaskiem (podobny skutek daje mała kula dyskotekowa).
- Można zaczepić plastikową siatkę (dostępna jest we wszystkich sklepach ogrodniczych), która uniemożliwi im siadanie.
- Kup klej i nalej go na przestrzeń, na której ptaki najczęściej siadają – zapach skutecznie je do tego zniechęci.
- Kup metalową siatkę z jakich robi się ogrodzenie. Jeśli rozłożysz ją podłodze balkonu to z pewnością odstraszy to gołębie.
- Można również kupić urządzenie, które wydaje dźwięk odstraszający gołębie. Może trochę kosztować ale jeśli inne sposoby zawiodą, warto ponieść koszty.
- Możesz również zaczepić na balkonie balon z namalowanymi oczami, dla gołębia stanowić to będzie zagrożenie.
- Można też wymyć balkon środkiem o silnym i drażniącym zapachu (Domestos), co nie tylko powinno odstraszyć gołębie, ale także idealnie zdezynfekować powierzchnię.


Klarowny rosół to dla Ciebie problem? Specjalista radzi!
Jak sprawić, by puchowa kurtka się nie zbiła?
Jak dbać o meble skórzane?
Masz skórzane buty? Jak je konserwować?
Przeczytaj, jak pozbyć się z ubrania (i nie tylko) plamy po dezodorancie
Naucz się prasować z nami!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.