Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Prowadzenie Domu » Brzydki zapach z pralki, Nieprzyjemny zapach z pralki – jak usunąć

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Informacje o poradzie

SabinaSabina

autor porady:
Sabina Sosnowska

spec. działu: Prowadzenie Domu

dodano: 2011-10-03 13:46:14

wyświetleń: 4826

Słowa kluczowe

zobacz również

Moim zdaniem pralka automatyczna to jeden z lepszych wynalazków. Dzięki pralce zaoszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze. Myślę, że ludzie już sobie nie wyobrażają życia bez takiego sprzętu w łazience.

 

Niestety, czasami i pralka sprawia nam kłopot w postaci wydobywającego się z niej brzydkiego zapachu. Jak z tym sobie radzić?

Po pierwsze: należy czyścić filtr pralki co najmniej raz w miesiącu lub wtedy, kiedy na pralce zapali się odpowiednia lampka ostrzegawcza.

Po drugie: od czasu do czasu należy wlać szklankę octu do zasobnika na detergent i nastawić pustą pralkę. Ocet odświeży pralkę, zniweluje brzydki zapach, a także usunie zalegające resztki proszków do prania.

Zamiast octu, można także wsypać do zasobnika na detergent szklankę kryształków wodorotlenku sodu i nastawić pustą pralkę.

 

Uwaga:

Wymienione powyżej metody są skuteczne i warto je wypróbować. W konsekwencji dłużej będziemy się cieszyć ze swojej pralki, która tak bardzo ułatwia nam życie.

Jak czyścić kabinę prysznicową?
Jak usunąć pleśń ze ściany?
Atramentowe kleksy na ubraniu, dywanie, dłoniach? Pozbądź się ich!
Jak usunąć plamy z kleju?
Jak pozbyć się much?
Sól przydatna nie tylko w kuchni - jak i do czego wykorzystać sól w domu?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.