Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Prowadzenie Domu » Brzydki zapach z pralki, Nieprzyjemny zapach z pralki – jak usunąć

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Informacje o poradzie

SabinaSabina

autor porady:
Sabina Sosnowska

spec. działu: Prowadzenie Domu

dodano: 2011-10-03 13:46:14

wyświetleń: 4904

Słowa kluczowe

zobacz również

Moim zdaniem pralka automatyczna to jeden z lepszych wynalazków. Dzięki pralce zaoszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze. Myślę, że ludzie już sobie nie wyobrażają życia bez takiego sprzętu w łazience.

 

Niestety, czasami i pralka sprawia nam kłopot w postaci wydobywającego się z niej brzydkiego zapachu. Jak z tym sobie radzić?

Po pierwsze: należy czyścić filtr pralki co najmniej raz w miesiącu lub wtedy, kiedy na pralce zapali się odpowiednia lampka ostrzegawcza.

Po drugie: od czasu do czasu należy wlać szklankę octu do zasobnika na detergent i nastawić pustą pralkę. Ocet odświeży pralkę, zniweluje brzydki zapach, a także usunie zalegające resztki proszków do prania.

Zamiast octu, można także wsypać do zasobnika na detergent szklankę kryształków wodorotlenku sodu i nastawić pustą pralkę.

 

Uwaga:

Wymienione powyżej metody są skuteczne i warto je wypróbować. W konsekwencji dłużej będziemy się cieszyć ze swojej pralki, która tak bardzo ułatwia nam życie.

Jak usunąć zapach dymu?
Domowe środki czystości, czyli - sprawdź, co masz w kuchni!
Jak naprawić zepsuty suwak?
Jak prać jedwab?
Zamrażamy, rozmrażamy - zasady mrożenia jedzenia
Plamy z żywicy - sposoby na ich usunięcie
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.