Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Prowadzenie Domu » Nieprzyjemny zapach z butów, Jak się pozbyć brzydkiego zapachu z butów

Jak się pozbyć brzydkiego zapachu z butów?

Informacje o poradzie

SabinaSabina

autor porady:
Sabina Sosnowska

spec. działu: Prowadzenie Domu

dodano: 2011-10-03 15:45:41

wyświetleń: 18925

Słowa kluczowe

zobacz również

Czasami pojawiają się problemy z nieprzyjemnym zapachem z obuwia, najczęściej kozaków i butów sportowych. Na szczęście i na ten problem są różne sposoby. Należy jednak zacząć od przyjrzenia się swoim stopom. Trzeba sprawdzić, czy nie pojawiła się grzybica. A zarazić się można w różnych miejscach: na basenie, w przymierzalni, przymierzając buty, które chcemy kupić. Dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach, że na basen tylko w klapkach, w przymierzalni nie stawać na podłodze, a do przymierzenia buta można założyć inną skarpetkę lub podkolanówki.

 

Można też nowe buty spryskać specjalnym środkiem, który je odkazi. Najlepiej też mieć kilka par butów i zakładać je przemiennie. Jeśli chodzi o skarpetki, to najlepiej bawełniane. Warto przecież dbać o swoje zdrowie. Po przyjściu do domu buty trzeba wyczyścić i wysuszyć.

- Najlepszy sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z butów wiąże się z wykorzystaniem herbaty liściastej. Do starych skarpetek należy wsypać resztki herbaty liściastej, dodać do tego kroplę lub dwie ulubionego olejku zapachowego, spiąć gumką i tak przygotowane włożyć do butów. Pozostawić na noc. I już.

- Dobrym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu jest włożenie butów do zamrażarki. Buty należy zawinąć szczelnie w foliową reklamówkę i mrozić około 3 godziny.

- Warto też wykorzystać właściwości zwykłej sody oczyszczonej, która przecież wchłania różne zapachy. Sodę można wsypać do butów i zostawić je na noc. Można też wsypać trochę sody nawet wtedy, kiedy akurat chodzimy w tych butach. Należy jednak pamiętać o założeniu skarpetek. Soda wchłonie zapach i dodatkowo delikatnie oczyści buty.

- Można też wypróbować kwas borny (do kupienia w aptece). Wsypuje się proszek do butów, pozostawia na noc, a potem po prostu wysypuje.

 

Uwaga:

A przy następnym zakupie butów, warto wziąć pod uwagę ich jakość. Należy wybierać buty z dobrą wentylacją, czyli zapobiegać wytworzeniu się brzydkiego zapachu. Warto też kupić odpowiednie wkładki.

Mrówki w domu - sprawdź jak się ich pozbyć?
Jak pozbyć się mrówek z balkonu?
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?
Jak pozbyć się rybików?
Jak pozbyć się zapachu z szafy?
Uciążliwy i wciąż powracający zapach moczu - jak się go pozbyć?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.