Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Prowadzenie Domu » Kabina prysznicowa, Jak czyścić kabinę prysznicową

Jak czyścić kabinę prysznicową?

Informacje o poradzie

SabinaSabina

autor porady:
Sabina Sosnowska

spec. działu: Prowadzenie Domu

dodano: 2011-11-15 15:13:24

wyświetleń: 4763

Słowa kluczowe

zobacz również

Łazienka to miejsce, które powinno być oazą ciszy i spokoju, miejscem relaksu po ciężkim dniu pracy i naszym domowym spa. Aby jednak mogła spełniać te warunki, musi być zadbana, czysta i przytulnie urządzona.

Wszechobecna wilgoć powoduje, iż wymaga ona naszego szczególnego traktowania. Codzienne sprzątanie, częste wietrzenie, porządkowanie – jeśli zastosujemy się do tych zasad, to łazienka będzie naprawdę przyjemnym miejscem. Niewielki wysiłek przyniesie ogromne korzyści w postaci naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Często doczyszczenie kabiny prysznicowej staje się nie lada wyzwaniem. Dowiedz się zatem, jak utrzymywać czystość w miejscu naszej codziennej higieny.

kabina prysznicowaFot. sxc.hu

- Należy uczulić domowników, aby tuż po kąpieli sprzątali swoje włosy, które często zatykają odpływ, a także opłukiwali kabinę i brodzik (także wannę).

- Sprzątać w łazience jest najlepiej wtedy, kiedy wszyscy domownicy wezmą już kąpiel. Powstaje wtedy para, która ułatwia czyszczenie newralgicznych miejsc.

- Jeśli o kabinę prysznicową dbamy regularnie i nie dopuścimy do brzydkich zacieków, będzie nam służyła długo, a i sama kąpiel będzie przyjemniejsza. Jak więc dbać o kabinę?

Wszystkie powierzchnie należy przetrzeć roztworem wody i octu, a potem osuszyć miękkim ręcznikiem lub ściereczką, która została już przeznaczona do czyszczenia łazienki.

Słuchawkę od prysznica należy zamoczyć w wodzie z octem (proporcje – 1:1). Po upływie około godziny należy ją spłukać wodą.

Ocet jest świetnym odkamieniaczem, dlatego jest stosowany w czyszczeniu kabiny i główki prysznica.

Z brudnymi fugami można sobie poradzić zwykłą szczoteczką do zębów i pastą do zębów lub sodą oczyszczoną z niewielką ilością wody. Jest to wprawdzie dość czasochłonne zajęcie, ale efekt jest świetny.

Uwaga:

Zasłonki są miejscem dla rozwoju pleśni. Dlatego też warto je zmieniać co jakiś czas albo przynajmniej moczyć przez około godzinę w silnym roztworze soli. Po tym czasie należy zasłonkę rozwiesić i wysuszyć. Pozostałe plamy z pleśni można usunąć pastą z dodatkiem sody oczyszczonej i wody.

By rybkom żyło się lepiej, czyli - jak czyścić akwarium?
Jak usunąć plamy z farby? Radzi specjalista!
Jak czyścić obrazy i ramy?
Jak czyścić pędzle do makijażu?
Jak utrzymać porządek w domu?
Jak dbać o meble skórzane?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.