Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Aranżacja Wnętrz » Jak umeblować małą kuchnię , Aranżacja małej kuchni

Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Urządzenie małej kuchni jest prawdziwym wyzwaniem. Konieczna jest dobra organizacja przestrzeni, która zapewni nam przede wszystkim funkcjonalność tego pomieszczenia.

Kuchnia to bardzo ważne miejsce. Musimy mieć wystarczającą przestrzeń, po której będziemy swobodnie się poruszać. Schowki, półki i wieszaczki są wręcz niezbędne. Jak zmieścić sprzęt AGD i wystarczającą ilość półek, w których pomieścimy nie tylko produkty spożywcze, lecz także garnki, zastawę i całą masę kuchennych akcesoriów.

Aby pomieszczenie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego, koniecznie trzeba schować wszystkie przedmioty z pola widzenia. Potrzebne są zatem pojemne, funkcjonalne szafki i pawlacze, które będziemy mogli w tym celu wykorzystać.

Małą kuchnię powinniśmy pomalować na jasny kolor. Warto wybrać także jasne płytki, zarówno na ścianę, jak i na podłogę, które optycznie powiększą małą przestrzeń. Meble wybierajmy w kolorze olchy, jasnego jesionu lub sosny. Niewskazane są ciężkie i ciemne meble, które przytłumią i tak małe wnętrze. Jeśli to możliwe powinniśmy zrezygnować z szafek wiszących, aby uzyskać wrażenie większej przestronności. Możemy sobie na to pozwolić, jeśli posiadamy komórkę usytuowaną bezpośrednio przy kuchni, w której możemy schować niektóre produkty i kuchenne akcesoria.

Jeśli jest to możliwe to powinniśmy urządzić jadalnię. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli usunąć stół i krzesła poza obręb kuchni. Posiłki możemy przygotowywać wówczas na blatach szafek lub na środku kuchni zaaranżować wyspę z osobnym blatem, przeznaczonym właśnie w tym celu. Jeśli mamy zbyt małą przestrzeń na budowę wyspy możemy zainstalować wysuwany blat roboczy, który będziemy rozkładać tylko wówczas, gdy będziemy chcieli z niego skorzystać.

Aby maksymalizować funkcjonalność szafek, warto kupić kosze cargo, które pozawalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej szafek. W półkach narożnych zaś możemy zainstalować obrotnice, dzięki którym zyskamy swobodny dostęp do wszystkich produktów.


Gdzie najlepiej postawić pralkę w łazience?
Spiżarnia w domu - jak ją zaaranżować?
Jak dobrać akcesoria do łazienki?
Jak ozdobić kuchnię? Radzi specjalista!
Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?
Jak urządzić sypialnię w stylu kolonialnym?
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.