Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Aranżacja Wnętrz » Wykończenie podłogi - styk posadzek, Styk podłóg z różnych materiałów – jak go wykończyć

Jak wykończyć styk podłóg z różnych materiałów?

Połączenia podłóg wykonanych z dwóch różnych materiałów często spędza nam sen z powiek. Po położeniu płytek w łazience i desek w korytarzu lub wykładziny w sypialni stajemy przed problemem jak efektownie wykończyć połączenia obu tych materiałów.

Często zdarza się również tak, że wysokości obu podłóg różnią się o kilka mm ze względu na to, iż nie końca przewidzieliśmy wysokość wylewki pod podłogę w różnych pomieszczeniach i nie wzięliśmy pod uwagę wysokości materiałów  (np. wysokość płytki i wysokość deski).

Może być również tak, że wzięliśmy wszystkie aspekty pod uwagę, jednak budowa i remont rządzą się swoimi prawami i „tak wyszło”.

Jak wykończyć styk podłóg z różnych materiałów?

Oto rozwiązania: 

1) Podłoga drewniana i płytki

Drewno musi „pracować”, dlatego też nigdy nie powinno dochodzić idealnie do granicy pomieszczenia. W takim przypadku powstałą dylatację – przerwę między płytkami a drewnem możemy wypełnić cienką listwą podłogową (może to być kątownik, teownik), korkiem lub silikonem. Można łączyć również ze sobą np. kątownik i korek.

Podłoga drewniana

Płytki

Źródło: photoxpress.com

Najlepiej  i mało zauważalnie będzie wyglądał materiał w kolorze zbliżonym do koloru fugi.

2) Podłoga drewniana i wykładzina

W tym przypadku najczęściej stosuje się listwy podłogowe drewniane lub aluminiowe. Listwy mogą mieć różną szerokość i kolor.

3) Wykładzina dywanowa i płytki

Najlepsze w tym przypadku będą metalowe kątowniki.  Lepiej jest wybrać szerszą listwę, aby wykładzina była dobrze zabezpieczona i nie strzępiła się w przyszłości.

4) Drewno z kamieniem

W tej sytuacji stosuje się ceramiczne, kamienne lub drewniane wkładki.


Urządzamy kuchnię: drewniana podłoga
Jak zaaranżować klinkier w pokoju?
Urządzamy kuchnię: wybór płytek
Dobre rozwiązania: sypialnia na antresoli
Urządzamy kuchnię: co na ścianę?
Chcesz mieć dużo światła w łazience? Nasze rozwiązania
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.