Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Aranżacja Wnętrz » Salon w stylu rustykalnym , Jak urządzić salon - styl rustykalny

Jak urządzić salon w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny skierowany jest do osób ceniących sobie wygodę, ciepło, klimat rodzinnego domu ze wspomnień, przytulną atmosferę. Dobrze prezentuje się w dużych otwartych przestrzeniach, choćby ze względu na ilość wstawianych do wnętrza sprzętów, masywnych mebli.

Styl rustykalny współgra z naturą, naturalnymi materiałami, ciepłą kolorystyką.

Kolory pasujące do wnętrz wiejskich, czy rustykalnych to biel, ciepłe brązy, kolor żółty, pomarańczowy, kolory ziemi.

We wnętrzu wiejskim używa się dużej ilości drewna - wykonuje się z nich meble, boazerię, elementy dekoracyjne na ścianach i suficie.

Podłoga w salonie oczywiście najpiękniej wygląda prawdziwa drewniana, może być również postarzana. Dobrze kiedy w salonie pojawi się kominek - jest to serce salonu, które nadaje ciepła i przyjaznej domowej atmosfery. Wokół niego ustawia się kanapy i fotele, obok kominka leży pięknie ułożone drewno opałowe i znajdują się akcesoria kominkowe z kutego żelaza.

W salonie w stylu wiejskim doskonale prezentują się wszelkie widoczne drewniane belki - można wykonać ich imitację na suficie. We wnętrzach rustykalnych używa się również cegły - mogą one stanowić nie tylko przegrodę między pomieszczeniami, ale także ładnie będą prezentowały się na kominku lub głównej ścianie w salonie.

Uwaga:

Meble w salonie - drewniane, może być drewno postarzane, z widocznymi sękami i słojami.

Kanapy i fotele - miękkie, wygodne, rozłożyste, wykończone wzorzystym materiałem.

We wnętrzu rustykalnym używa się sporej ilości tkanin w postaci firanek, zasłon, ażurowych obrusów, pledów, narzut, haftowanych serwetek. Te wszystkie elementy dopełniają
i podkreślają styl.

W salonie pojawiają się również drewniane kredensy, regały, półki, komody, gablotki, podnóżki, wyższe stoliki kawowe, ławy.

Duży nacisk kładzie się na elementy ozdobne - wiklinowe kosze, gliniane akcesoria , garnki, talerze, misy, obrazy, wiszące na ścianach tkaniny, elementy rękodzielnicze, . Te wszystkie elementy niewątpliwie budują charakterystyczny dla wnętrza wiejskiego klimat. Jednak należy pamiętać i uważać na ilość ozdób, jeśli nie chcemy zrobić ze swego mieszkania muzeum. Jak we wszystkim, tak i tu potrzebny jest umiar i zachowanie proporcji.


Jak urządzić kuchnię z jadalnią?
Jak ustawić i zabudować pralkę w kuchni?
Jak urządzić sypialnie w stylu prowansalskim?
Jak urządzić kuchnię w stylu nowoczesnym?
Jakie dodatki dobrać do wystroju sypialni?
Jak urządzić małe mieszkanie? - pomysły
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.