Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Aranżacja Wnętrz » Aranżacja kuchni z jadalnią, Kuchnia z jadalnią – jak urządzić

Jak urządzić kuchnię z jadalnią?

Połączenie kuchni z jadalnią to rozwiązanie dobre nie tylko w kawalerkach czy małych mieszkaniach z nieustawnym układem wnętrz. Sprawdza się ono także w domach i apartamentach – pozwala ono bowiem nie tylko powiększyć przestrzeń kuchenną, lecz także stale przebywać z resztą domowników, wspólnie gotować i jeść posiłki. Jeżeli zdecydujemy się na połączenie kuchni z jadalnią, musimy pamiętać o odpowiedniej aranżacji takiego wnętrza.

Aneks kuchenny otwarty na pokój w którym jemy posiłki to ciekawe rozwiązanie w zamieszkiwanych przez większe rodziny domach czy mieszkaniach. Oczywiście, pomieszczenie to może pełnić też funkcję wypoczynkową – wystarczy, że oprócz ciągu roboczego i dużego stołu umieścimy w nim wygodną kanapę, fotele i szafkę z telewizorem. Na takie rozwiązanie pozwolić sobie możemy tylko wtedy, gdy rozmiary aranżowanego pomieszczenia są stosunkowo duże. Jeżeli będziemy starali się pomieścić na niewielkiej powierzchni zarówno meble wypoczynkowe, solidny stół z krzesłami i zabudowę kuchenną, może się okazać, że pomieszczenie straci na komforcie i funkcjonalności. W zależności od rozmiarów pokoju, wybierzmy więc optymalną dla takich a nie innych warunków opcję.

Przejdźmy do konkretnych rad dotyczących aranżacji. W niewielkich wnętrzach dobrze jest ujednolicić sferę kuchenną i jadalną. Przykładowo, pomoże nam w tym tak proste rozwiązanie jak użycie tego samego pokrycia podłóg. Płynne przejście ciągu roboczego w obszar, gdzie stanąć ma stół uzyskamy także przez wybór mebli, wyposażenia oraz pokrycia ścian utrzymanych w identycznej lub podobnej (pasującej do siebie) kolorystyce i stylu.

Duże pomieszczenia dają nam większe możliwości aranżacyjne. Możemy wprowadzić do wnętrza meble wypoczynkowe i bardziej podkreślić charakter danego  obszaru. Wydzielenie poszczególnych stref ułatwi użycie innego rodzaju pokrycia podłóg. Chociaż możemy zastosować różną kolorystykę, materiał i fakturę, nie zapominajmy, że powinny one ze sobą współgrać jednocześnie dyskretnie podkreślając charakter jadalni lub kuchni.

Uwaga:

Przy aranżacji kuchni z jadalnią niezwykle istotną rolę ma ustawienie stołu. Musi ono być wygodne zarówno w przypadku, gdy korzystać będą z niego wszyscy domownicy, jak też jedna osoba. Pamiętajmy o konieczności rozłożenia dodatkowych skrzydeł stołu w przypadku organizacji większego przyjęcia, więc zostawmy zapas miejsca wokół tego mebla, aby świętowanie w większym gronie nie okazało się niewygodne.

Urządzamy kuchnię: drewniana podłoga
Jak urządzić sypialnie w stylu prowansalskim?
Jak najlepiej urządzić sypialnię z łazienką?
Jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim?
Jak urządzić białą kuchnię?
Jak zaaranżować kuchnię z salonem?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.