Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Aranżacja Wnętrz » Wykończenie balkonu – próg balkonowy, Jak i czym wykończyć próg balkonowy?

Jak i czym wykończyć próg balkonowy?

Informacje o poradzie

Obecnie istnieją nowe technologie drzwi balkonowych, które pozwalają uniknąć kłopotów związanych z niewygodnym przechodzeniem przez próg. Co jednak, jeśli próg balkonowy znajduję się w naszym domu. Jak go wykończyć?

Możemy go po prostu pomalować farbą w kolorze ścian – jest to jeden z pomysłów, trzeba wtedy uważać, aby przechodząc przez taki malowany próg nie zrobić śladów, plam  itd.

Kolejnym pomysłem jest położenie płytek takich, jakie mamy na balkonie, co jednak może kłócić się z podłogą wewnątrz mieszkania.

Najlepiej jest zatem użyć materiału takiego, jaki mamy na podłodze – np. drewna, odpowiednio zabezpieczonego i listew wykończeniowych.

Jeśli natomiast balkon mamy w sypialni, gdzie na podłodze jest wykładzina dywanowa, to w takim przypadku na próg balkonowy kładziemy albo płytki np. drewnopodobne, albo drewno – dopasujemy się w ten sposób do podłogi w reszcie mieszkania. Jeśli jednak nadal uważamy, że płytki i wykładzina „gryzą się” wizualnie, możemy użyć drewna w kolorze listew przypodłogowych, co moim zdaniem w tym przypadku będzie wyglądać najlepiej. Kolorem drewna można również nawiązać do koloru mebli.

Innym pomysłem jest jeszcze użycie materiału, z jakiego mamy wykonane parapety w mieszkaniu (zazwyczaj kamienne).

Możemy również użyć gotowych progów balkonowych – można je kupić w sklepie lub ewentualnie zamówić u stolarza.

Po zewnętrznej stronie balkonu, jeśli mamy taki próg, możemy go wykończyć płytkami – w ten sposób powstanie mało widoczny stopień.


Czym wykończyć podłogę w sypialni?
Nie chcesz płytek w kuchni? Proponujemy ciekawe rozwiążania
Pomysły na zabudowę wanny
Dekoracja okien - aranżacja firan i zasłon
Jak urządzić małe mieszkanie? - pomysły
Urządzamy kuchnię: wybór płytek
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.