Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Dom i Ogród » Aranżacja Wnętrz » Ściany w przedpokoju, Co na ścianę w przedpokoju

Co na ściany w przedpokoju? - pomysły na aranżacje ścian

Jeśli zależy nam, aby przedpokój stał się niewstydliwą częścią naszego mieszkania, warto pomyśleć o ciekawej aranżacji tego miejsca.

Obecnie jest moda na duże otwarte przestrzenie, duże hole wejściowe – dlatego też nie wystarczy już wstawienie wieszaka na płaszcze i szafki na buty w przedpokoju, aby z radością, iż właśnie zaprojektowaliśmy hol, móc zapomnieć o temacie.

Jeśli mamy długą ścianę w przedpokoju, prowadzącą do salonu lub kuchni, możemy zastosować na niej jakieś powtarzalne elementy. Jeśli mamy dużo ładnych zdjęć np. z egzotycznych podróży, trofeów lub posiadamy niezwykłą kolekcję choćby znaczków albo mamy dużo starych zegarów lub jeśli ktoś z domowników maluje obrazy – ta ściana może stać się swoistą galerią! Zazwyczaj nigdzie nie możemy znaleźć odpowiedniego miejsca na wyeksponowanie naszych pamiątek lub zdjęć rodzinnych. Galeria na ścianie w przedpokoju pozwoli na dłuższe zatrzymanie gości w tym pomieszczeniu, chwilę refleksji, rozmowę i poczucie klimatu naszego mieszkania. Takie miejsce zawsze będzie unikatowe. Wiele mówi również o domownikach.

Na ścianie w przedpokoju możemy również zastosować ciekawą tapetę. Obecnie do łask wracają fototapety – możemy również wykonać taką tapetę na zamówienie, drukując np. nasze ulubione zdjęcie z wakacji, plakat lub grafikę na całą wysokość i szerokość ściany.

Jeśli mamy miejsce możemy na takiej ścianie zrobić półki lub wnęki, podświetlić je odpowiednio i ustawić np. kwiaty.

W małych przedpokojach możemy zamontować duże lustro lub kilka luster w ciekawych ramach – optycznie powiększą to pomieszczenie.

Możemy również taką ścianę wyłożyć kamieniem lub łupkiem – odpowiednie oświetlenie z nierówną powierzchnią (np. oświetlenie podłogowe) nada głębi pomieszczeniu.


Jak z głową wybierać meble do sypialni?
Jak urządzić łazienkę w stylu rustykalnym?
Dobór tapet i tkanin do naszego wnętrza
Jak i czym wykończyć próg balkonowy?
Jak zaaranżować lustra?
Garderoba w sypialni? Przeczytaj jak to zrobić!
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.